22:46:20 / 23-12-2014
Üstad'ın Talebelerinden Tebrik
Risale-i Nur'ların tahrif ve tahribatının önlenmesi adına Bakanlar Kurulunca atılan adım için, Üstad'ın hayattaki talebeleri bir tebrik ve teşekkür mesajı yayınladılar.

Bediüzzaman Said Nursi (R.A.) Hazretlerinin hayattaki talebeleri olan Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram ve Said Özdemir ağabeyler Risale-i Nur külliyatının aslını muhafaza etmek amacı ile yapılan yasal düzenlemenin hazırlanmasına katkıları olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu'na gazete ilanı ile teşekkür ettiler. 

Bugünkü gazetelerde yer alan ilan şöyle:

TEBRİK TEŞEKKÜR

Kur'an-ı Hakim hakiki ilimlere havi bir kitab-ı mukaddestir ve bütün asırlarda insanların umum tabakalarına hitap eden ezeli bir hutbedir. 

Risale-i Nur ise; Kur'an-ı Mu'cizül beyanın bu asırda yüksek ve parlak bir tefsiridir. 

Bütün insanlığa mal olan iman ve Kur'an hizmetini tesis ve temin ile imani, ahlaki ve edebi değerlerimizi yaşatmaya vesile olan Risale-i Nurların, asliyetini muhafaza edip neşriyatına kanuni hüviyet kazandırarak; milletimizin, memleketimizin ve bütün insanlığın takdirine mazhar olan, başta...

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ı, Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU'nu Bakanlar Kurulunun Değerli Üyelerini, 

Bunlarla beraber bütün hayırlı hizmetlerde emeği geçen kurum, kuruluş ve şahısları tebrik eder, teşekkürlerimizi arz ederiz. 

Üstadımız Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretlerinin talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Said Özdemir 

 

Bu Haber ( 3198 ) defa okundu
Üstad'ın Talebelerinden Tebrik FaceBook ta paylaş