10:58:28 / 29-03-2013
Tepkilere Neden Kulak Tıkandı!
Neden Fethullah Gülen sadeleştirme tepkilerine cevap vermedi, ya da veremedi?

Risale-i Nur'un sadeleştirme teşebbüsünden sonra, Üstadın varis ve talebeleri olan değerli ağabeylerimizin, aylar önce Fethullah Gülen'e hitaben yazmış oldukları mektuba halen cevap verilmemiştir. Türkiye, hatta dünyanın siyasi ve içtimai birçok meselesi hakkında günlük yorumlarda bulunan Fethullah Gülen'in bu konudan haberdar olmaması çokda mantıklı gözükmüyor.

Bir kısım zevat, Fethullah Gülen'in polemiğe sebep vermesinden ve Nur Cemaati arasında ihtilafa ve daha keskin ayrıma sebep verebileceği düşüncesinden sessiz kaldığını belirtmekteler. Lakin ne var ki Hocaefendinin, tahrifata bizzat cevaz vererek Risale-i Nur'a ve ona hürmeten sımsıkıya bağlı cemaatine karşı bir hukuksuzluk yaptığı apaçık ortadadır.

Bizler Nur Talebeleri olarak, bu azim cinayete karşı, başta Müellif-i Muhterem'in böyle bir teşebbüsü reddetmesi, varislerinin ve milyonlarca Nur talebesinin vermiş oldukları müsbet tepkilere rağmen, Fethullah Gülen'in sessiz kalmasını, yapılan ilmi bir hatanın neticesindeki mahcubiyete bağlıyor, ve daha önce belirttiğimiz gibi, hatayı anlamanın bir erdemlik olduğunu ve şahsın toplumun gözünden düşürmeyeceğini belirtiyoruz. 

"Risale-i Nur Kur'ana bağlıdır; Kur'an ise Arş-ı Azam'la bağlanmıştır. Kimin haddi var ki, onu oradan söküp atsın?"

Bu Haber ( 3080 ) defa okundu
Tepkilere Neden Kulak Tıkandı! FaceBook ta paylaş