19:22:08 / 16-02-2014
Tahrip ve Tahrifat Devam Ediyor!
Bütün uyarılara rağmen tahrifat ve tahribatta inat eden güruh için denecek tek bir şey var : "Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez ve lâyık değildir."

Bir güruh düşünün ki, İslam'a hizmet ettiğini söylesin, ama en büyük cihad-ı manevi olan iman ve Kur'an hizmetinde saff-ı evveli teşkil eden Risale-i Nur'lara, Müellif-i Muhterem Üstad Bediüzzaman Said Nursi(R.A.) Hazretleri ve sadık talebelerinin rızası olmadan ilişilsin. Açıkcası Risale-i Nur'ların zuhur ettiği günlerden bugüne, bu kıymetli eserlere gizli, açık din düşmanlarının yapmış oldukları sayısız saldırıya başta Üstad Hazretleri olmak üzere, umum Nur Talebeleri muhkem bir kal'a gibi durmuşlardır. 

 

Ne var ki Risale-i Nur'ların bugün karşı karşıya kalmış olduğu tecavüzat Nur talebelerinin canını çok daha fazla acıtmaktadır. Bütün uyarı ve tenkitlere rağmen, tahrip ettikleri eser kapaklarının üzerine, kendilerine göre aslına sadık kalarak, kısmen sadeleştirilmiştir gibi ibarelerle, sözde gelen tepkileri bir nebze olsun azaltmaya çalışmaktadırlar. 

 

İşin daha acı tarafı, bu güruh içinde, mezkur teşebbüsün feci sonuçlar doğuracağını bilen birçok müslüman olmasına rağmen, anlaşılması zor ve İslami kaidelere zıt bir şekilde yapılan yanlış bir işe itaat vardır. Üstadın “Biz ise içinde bir tercüman, bir hizmetkarız.” sözüne kulaklarını tıkayanlar, itaat ettikleri hocalarının "gelsin birileri de sadeleştirsin, ne olacak ki" sözlerini nazara vermeleri ve bu azim cinayete Mektubat'la devam etmeleri artık sözün bittiği yeri işaret etmektedir. Yani tercümanlık kısmı zaten ifa edilmiştir.

 

Artık netice-i kelam olarak, biz Nur Talebesi olma gayretindeki müslümanlar olarak diyoruz ki : "Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez ve lâyık değildir."  Risale-i Nur'lara açıktan bir saldırı olan bu teşebbüste direnen ve geri atmayan güruha karşı, şefkat tokatlarının yakında zecr tokatlarına tebdil etmesini istemeyerek te olsa Cenab-ı Haktan ümid ediyoruz.


 


Bu Haber ( 2616 ) defa okundu
Tahrip ve Tahrifat Devam Ediyor! FaceBook ta paylaş