17:17:49 / 23-07-2013
Müfterilere Cevaptır!
Maattesüf araştırmadan, neyin ne olduğunu bilmeden bazı kişilerde bu fitnecilerin fillerini bizlere de isnad ederek açık bir hataya düşmekte hatta iftira etmektedirler!

Asrımızın, Kur’an ve iman hakikatlerini en güzel bir şekilde anlatan Risale-i Nur eserlerinin, sadeleştirme adı altında maruz kaldığı tahrif ve tahrip teşebbüsüne karşılık başta Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin (R.A.) varisleri olmak üzere, sadık talebeleri ve umum Nur Cemaatinin tepkileri husule gelmiştir. Elbette bu tepkiler Risale-i Nur ekseninde ve müsbet bir şekilde olmuştur. Bizler de Nurlar’ın ilk talebesi merhum Hulusi Yahyagil (R.A.) ağabeyimizin deyimi ile bu azim cinayete sessiz kalamadık ve www.risalemedokunma.com adı altında bir web sitesi kurduk. Aynı zamanda facebook ve twitter adreslerimizi açtık.

 

Risale-i Nur’un hukukunu muhafaza etmek adına yapmış olduğumuz bu teşebbüste dikkat ettiğimiz en önemli düstur Risale-i Nur’un edeb ve  ahlaki seciyesinden dışarıya çıkmamak olmuştur.  Ne var ki gerek Risaleme Dokunma adını kullanarak gerekse başka isimlerde internet siteleri, facebook ve twitter adresi açan bazı şahıslar belirttiğimiz düsturlara aykırı olarak hakaret ve küfürlerle yayın yapmakta ve zaten sadeleştirme teşebbüsü ile atılan fitne tohumlarını hızla yeşertmektedirler. Bu şahısların üslupları ile zaten Risale-i Nur’lar la uzaktan yakından ilgileri olmadığı ayan beyan ortadadır. Hatta malum şahısların facebook adresimize ve web sitemize yazmış oldukları ağır hakaret ve küfürler içeren bir çok yazıya müdahale edilmekte, ilgililer engellenmekte ve silinmektedir.

 

Maattesüf araştırmadan, neyin ne olduğunu bilmeden bazı kişilerde bu fitnecilerin fillerini bizlere de isnad ederek açık bir hataya düşmekte hatta iftira etmektedirler! Bu kapsamda aşağıda yer verdiğimiz adresler dışındaki hiçbir web sitesi ve sosyal medya ağı ile ilgimiz yoktur.

 

Sadeleştirme altındaki bu tahrif ve tahrip teşebbüsüne karşı, Üstad Hazretlerinin emanetini korumak ve muhafaza etmek adına müsbet, Kuran ve sünnet çerçevesindeki mücadelemize devam edeceğimizi bildirir, saygılarımızı sunarız.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

Web Sitesi : www.risalemedokunma.com

Facebook Adresi : https://www.facebook.com/pages/Risaleme-Dokunma/135937099899673

Twitter Adresi : https://twitter.com/risalemedokunma

Bu Haber ( 3896 ) defa okundu
Müfterilere Cevaptır! FaceBook ta paylaş